צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

איך לבחור אורטודנט ילדים מומלץ

ראשי / איך לבחור אורטודנט ילדים מומלץ
אורטודנט ילדים מומלץ


הגיעה השעה לחפש אורטודנט ילדים מומלץ? הילד גדל ומראה השיניים שלו מחייב התערבות אורטודנטית? הרשת עמוסה במידעים על שלל טיפולים אורטודנטים ועל מגוון שיטות ליישור שיניים.

 

אנחנו מוצאים בכל חיפוש רשימות ארוכות של רופאי שיניים בכלל ומומחים באורטודנטיה בפרט אך מתלבטים ולא בהכרח יודעים מה לעשות – איך לבחור ברופא הנכון? מי המומחה המתאים לטפל בילד שלנו? האם הגישה שלו תתאים לו ולנו? האם הילד יתחבר אליו? האם מובטח לנו שהוא יציע לנו רק את מה שנכון לילד ויהיה מחויב להצלחת הטיפול?

 

ההתלבטות שלכם מובנת וחשובה. הילד שלכם עומד בפתחו של טיפול ארוך טווח, ואתם רוצים שהוא יצליח. כשזה נוגע לשיניים של הילד שלכם – אתם לא תתפשרו על פחות ממושלם. הנה כמה נקודות חשובות שיסייעו לכם למצוא ולבחור אורטודנט ילדים מומלץ.

 

אז איך בוחרים אורטודנט ילדים מומלץ?

כל רופא שיניים יכול לבצע טיפולים ליישור שיניים. אבל אנחנו לא מחפשים כל רופא שיניים. אנחנו מחפשים רופא שיניים שהתמחה באורטודנטיה, בעל ניסיון מוכח של שנים רבות ושעבורו הלימודים לעולם לא מסתיימים – הוא ממשיך ללמוד ולהשתלם, משתתף בכנסים, בקורסים ובימי עיון בתחום האורטודנטיה, מקפיד לקרוא את ספרות המחקר העדכנית באופן שוטף ודואג לאבזר את מרפאתו באביזרים החדישים והחדשניים ביותר בתחום לנוחותם של מטופליו.

 

אורטודנט ילדים מומלץ הוא איש מקצוע משכיל ומלומד שאינו מפסיק ללמוד ולהשתלם, וזה בדיוק מה שהילד שלנו צריך. בדקו באתר האגודה האורטודנטית בישראל האם מופיע שם רופא השיניים- כך תדעו אם הוא מומחה.

 

אורטודנט ילדים מומלץ – סיפורי הצלחה

החיפוש ברשת אחר אורטודנט ילדים מומלץ צריך להתמקד גם בסיפורי הצלחה. אין דבר שמעיד על איכות הטיפול והצלחתו יותר מאשר סיפורי הצלחה ותמונות של לקוחות מחייכים.

 

חיוך ישר וגאה של ילד או ילדה שמספרים על הטיפול במילים שלהם, מלמד רבות על מקצועיותו של האורטודנט, על גישתו לילד במהלך הטיפול ועל ההצלחה המרגשת בסיום הטיפול.

 

אין מראה מלבב יותר ממראה של ילד מחייך בצאתו מהמרפאה ואין מילים מרגשות יותר ממילות הכרת תודה לרופא המומחה. חיפושנו ברשת יתמקד בסיפורי הצלחה, בתמונות מחויכות ובהמלצות של הורים המאושרים.

 

גם תמונות מסוג של 'לפני ואחרי' יסייעו לנו למקד את החיפוש שלנו ולבחור בחירה מושכלת. האורטודנט המומחה יציג לעיוננו באתר שלו מבחר תמונות שיניים לפני הטיפול ובסיומו ויסקור בקצרה את אופי הטיפול, את שיטת הטיפול שיושמה, את גיל המטופל ואת משך הטיפול.

 

התמונות יבהירו לנו לקראת מה אנחנו הולכים, ימחישו לנו את מהות הטיפול, ירגיעו אותנו ובמיוחד ירגיעו את הילד שלנו שיבין באמצעותן את חשיבות הטיפול לבריאות השיניים ולהרגשה הטובה שלו.

 

בחירת אורטודנט מומלץ לילדים

 

יישור שיניים בהתאמה אישית

ישנן מגוון שיטות ליישור שיניים וכל שיטה מיושמת בהתאמה למבנה הפה והלסת של המטופל, לצפיפות השיניים בפה שלו ומתחשבת בצורכי המטופל ואף ברצונותיו ובהעדפותיו. הטיפול הרווח ביותר הוא הגשר המוכר לכולנו.

 

הגשר הוא מערכת של סמכים עשויים מתכת או חרסינה המודבקים על צידן החיצוני של השיניים בלסת העליונה והתחתונה (בהתאם לצורך). בין הסמכים עובר חוט מתכת שתפקידו להזיז את השיניים לעמדה הרצויה.

 

אפשר להדביק על השיניים סמכים ננעלים ללא גומיות וזהו טיפול עדין יותר שמצמצם את חיכוך השיניים. אפשר אף להדביק סמכים שונים על כל שן ושן בהתאם לתזוזה הנדרשת ולהעמדת השיניים הרצויה.

 

ישנם סמכים שקופים מחרסינה שנותנים מראה אסתטי לפה בהיותם שקופים ומשתלבים בטבעיות עם צבע השיניים.

 

שיטה נוספת ליישור שיניים היא הקשתיות השקופות (אינויזליין). הקשתיות הן למעשה פלטה המורכבת על השיניים. הקשתית שקופה ומשווה לפה מראה אסתטי, שכן היא כמעט בלתי נראית למתבונן. הקשתיות נשלפות בעת אכילה, שתייה וצחצוח. הקשתיות נשטפות ומנוקות מחוץ לפה, וכך קל לשמור על טיפול היגייני ואיכותי.

 

הטיפול בקשתיות ידרוש לעיתים הדבקת 'מאחזים' על השיניים במקומות מסוימים שיסייעו להושבתה היציבה של הקשתית בתוך הפה ויבטיחו את תזוזת השיניים כמתוכנן.  בסיום הטיפול האורטודנט ייקבע את השיניים במקומן החדש ויוודא שלא יזוזו לאחור לעמדה שאינה רצויה. הקיבוע עשוי להיות קבוע או נייד – בהתאם למבנה הלסת ולתוצאה שהתקבלה.

 

ד"ר עידית ברקנא – אורטודונטית מומחית ומנהלת מחלקה בבי"ח שיבא

כל שיטה שיבחר האורטודנט המומחה תתאים למבנה הפה והלסת של הילד, לעמדת השיניים שלו, לתזוזה המתוכננת והרצויה של השיניים, למורכבות הטיפול ותתחשב ככל האפשר בהעדפת המטופל.

 

סוד ההצלחה טמון בצורכי המטופל אולם גם – ולא פחות חשוב – במקצועיותו של הרופא המטפל. ד"ר עידית ברקנא, אורטודנטית מומחית ומנהלת מחלקת אורתודונטיה בבית החולים שיבא בתל השומר מדגישה את החשיבות של בדיקה קלינית מקיפה והתאמת תוכנית טיפול מדויקת בעבורו.

 

טיפול אורטודנטי הוא טיפול מורכב וארוך טווח, והוא חשוב לעתידו של הילד ולמראה היפה והמטופח של שיניו. הטיפול תורם לביטחון העצמי של הילד ומוסיף להרגשה הטובה שלו.

 

הבחירה באורטודנט המומחה צריכה להיות מושכלת וההחלטה תיעשה לאחר קבלת המלצות מלקוחות מחייכים ולאחר קבלת ייעוץ מקיף במרפאה. אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לייעוץ מקצועי, אז שיהיה לבריאות!עידית ברקנא - מומחית ליישור שיניים
ד״ר עידית ברקנא

ד"ר עידית ברקנא מנהלת מחלקת אורתודונטיה בבית החולים שיבא בתל השומר בין השנים 2022-2013.
ד"ר ברקנא בוגרת בהצטיינות הפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטה העברית הדסה ומצטיינת תוכנית ההתמחות באורתודונטיה באוניברסיטת תל אביב. ד״ר עידית ברקנא מתמחה בשיטות חדשניות ובלתי נראות ליישור שיניים.