צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

אורטודנט מומחה ברחבי הארץ

ראשי / אורטודנט מומחה ברחבי הארץ
אורטודנט מומחה


אורטודנט מומחה הוא האורים והתומים בתחום יישור שיניים, הוא רופא שיניים שמעבר להסמכתו הבסיסית למד והתמקצע בתחום האורטודנטיה. אם אתם בשלבים מתקדמים של חיפוש רופא ליישור שיניים או חיפוש אורטודנט מומחה במרכז או בצפון אז השורות הבאות יסייעו לכם להבין טוב יותר מיהו איש המקצוע שיענה לצרכים שלכם.

 

חיוך ישר הוא לא מילה גסה

כולם רוצים לחייך במלוא הפה ולחשוף שני טורים של שיניים מושלמות. אך לא כולם הם ברי מזל לזכות בכך. בעידן הנוכחי של  נוכחות ברשתות החברתיות באינטרנט, עם צילומים ללא הרף, ומפגשים ויזואליים בזמן אמת, יש חשיבות רבה למראה האסתטי של השיניים. אך רבים שוכחים שיישור שיניים אינו רק פתרון אסתטי אלא גם עניין חשוב הקשור לבריאות הפה.  

 

המפגש בין התשוקה לחיוך אסתטי ובין הצורך בבריאות הפה מתרחש במרפאה של ד"ר עידית ברקנא, רופאת שיניים, אורטודנטית מומחית בעלת ניסיון רב בתחום יישור השיניים. ד"ר ברקנא מנהלת את מחלקת אורטודנטיה בבית חולים תל השומר. הטיפולים הניתנים במרפאתה מתבצעים תחת סטנדרטים גבוהים, בתהליכים קפדניים ובאמצעות תודעת שירות ואדיבות שנמצאים מעל הכל. 

 

מיהו אורטודנט מומחה?

אורטודנט מומחה הוא רופא שיניים מוסמך שעבר תוכנית הכשרה נוספת על מנת לקבל את התמחותו בתחום הרחב של יישור שיניים, הלא היא האורטודנטיה. תקופת ההתמחות מאפשרת לאורטודנט להתמודד עם מקרים רבים ועם דרכי טיפול שונות ובכך מקנה לו ניסיון מקצועי וידע רב.

 

כל רופא שיניים מקבל הכשרה בתחום רפואת השיניים במוסד להשכלה גבוהה שמכשירה אותו להיות רופא שיניים כללי ולתת שירות של טיפול וריפוי שיניים.

 

מרפאות רבות מציעות טיפולים ליישור שיניים אך לא כל רופא שיניים הוא גם אורטודנט מומחה וזו עובדה שחשוב מאוד להבין. בתחום רפואת השיניים קיימות מספר התמחויות רשמיות להסמכה של רופא השיניים. אחת מן ההתמחויות היא תחום האורטודנטיה. 

 

טיפול ליישור שיניים על ידי אורטודנט מומחה נדרשים במקרים שונים בהם התפתחות הלסת וצמיחת השיניים הקבועות אינם תקינים. מקרים לדוגמא בהם נדרש יישור שיניים הם: 

  • רווחים גדולים בין השיניים.
  • צפיפות יתר של השיניים.
  • סגר לא תקין של הלסת.
  • עמדה לא תקינה של אחת או שתי הלסתות.
  • שיניים קדמיות בולטות ומרחק גדול בין השיניים העליונות לתחתונות. 

 

האורטודנט מתמקד ביישור שיניים בשיטות שונות כדוגמת סמכים מסוגים שונים או יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות, בהתאמה מיוחדת למצב השיניים של המטופל. האורטודנט בונה תוכנית טיפול מתמשכת לשמירה על תוצאות יישור השיניים לאורך זמן. 

 

אורטודנט מומחה מתעדכן ללא הרף בטכנולוגיות החדישות ביותר ובשיטות המתקדמות המתפתחות בתחום. הוא מתעדכן במחקרים החדשים בתחום, באסטרטגיות טיפול חדשניות ובטכניקות טיפול הבאות לקראת המטופל ומפחיתות את אי הנוחות בתהליך הטיפול.

 

מחפשים אורטודנט מומחה במרכז?

ד"ר עידית ברקנא עובדת במרפאת שיניים פרטית ברמת גן ומקבלת מטופלים מאוכלוסיות שונות המגיעים מאזור רמת גן, תל אביב והמרכז בפרט אך גם מכל רחבי הארץ. במרפאה נוחה ומזמינה מתבצעים טיפולים לילדים ולמבוגרים אשר זקוקים לטיפולים איכותיים ליישור שיניים.

 

בחירה במומחה ליישור שיניים הוא הצעד הראשון לקבלת טיפול מקצועי ואיכותי עם תוצאות שנשמרות לאורך זמן, כי אין פשרות כאשר מדובר בבריאותם של השיניים ושל חלל הפה. 

 

הפקדת השיניים בידיים של מומחה בעל ניסיון רב עם הכרות נרחבת של מקרים דומים, מבטיחה שתקבלו את הצעת הטיפול המתאימה ביותר מבין השיטות השונות. היא גם מבטיחה טיפול מקצועי ואיכותי בשיטות מתקדמות. 

 

מחפשים אורטודנט מומחה בצפון?

ד"ר עידית ברקנא מבצעת טיפולים ליישור שיניים גם באזור הצפון. אין עוד צורך להגיע למרכז לקבלת טיפולים ממומחה ליישור שיניים. מרפאת השיניים בקרית טבעון מאפשרת לתושבי הצפון להנות מדרכי הטיפול והשיטות המתקדמות של ד"ר עידית ברקנא.

 

שיטות הטיפול במרפאות בצפון כוללות יישור שיניים בעזרת סמכים מתקדמים:

 

  • סמכים ננעלים ללא גומיות לטיפול מהיר יותר.
  • סמכים שקופים מחרסינה שנוכחותם כלפי חוץ מורגשת במידה פחותה. 
  • סמכים מותאמים אישית לכל שן. על ידי טכנולוגיה מתקדמת של סריקה והדמיה ניתן לבצע התאמה של כל סמך לשן.

 

סמכים
מימין – ניתן לראות בחלק העליון סמכים שקופים ומשמאל סמכים ממתכת

 

שיטה נוספת ליישור שיניים שמתבצעת בכרמיאל, בקרית טבעון ובשדות ים מתאימה לילדים ולמבוגרים כאחד שמבקשים להצניע את מהלך הטיפול. שיטה זו היא יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות, מה שגורם לטיפול להיות שקוף ודיסקרטי. זוהי שיטה מתקדמת מבחינה טכנולוגית, אשר מתחילה בביצוע סריקות בתלת מימד של השיניים. הסריקות מהוות בסיס לתוכנית טיפול על שלביה ולהכנת פלטות שקופות – קשתיות, להרכבה על שיני המטופל במשך רוב שעות היממה. הרופאה עוקבת מקרוב אחר הטיפול ומבצעת החלפה של הקשתיות מדי תקופה בהתאם לתוכנית הטיפול שנקבעה.

 

יישור שיניים שקוף
קשתיות שקופות בעולם האמיתי

 

שיטה זו הוכחה כיעילה ביותר בתקופת הקורונה הודות לכך שרופא השיניים יכול להנחות את המתרפא מרחוק ללא צורך בהגעה פיזית אל המרפאה. לכן, גם בימים אלו ניתן לבצע יישור שיניים למבוגרים ולילדים, כאשר רופא השיניים יהיה בקשר רציף עם המטופל.

 

לסיכום, ד"ר עידית ברקנא וצוותי המרפאות עומדים לרשות האוכלוסייה ברחבי הארץ. בצפון, הן בכרמיאל, בקרית טבעון ובשדות ים, והן במרכז במרפאה בה מתבצע יישור שיניים ברמת גן ברמה גבוהה מאוד עבור אוכלוסיות המרכז ואוכלוסיות נוספות המגיעות אל ד"ר ברקנא מכל רחבי הארץ. ד"ר ברקנא שמה דגש על מקצועיות חסרת פשרות, על פרוטוקול טיפול קפדני בשיטות עבודה מתקדמות ועם שירות אדיב וסבלני. עידית ברקנא - מומחית ליישור שיניים
ד״ר עידית ברקנא

ד"ר עידית ברקנא מנהלת מחלקת אורתודונטיה בבית החולים שיבא בתל השומר בין השנים 2021-2013.
ד"ר ברקנא בוגרת בהצטיינות הפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטה העברית הדסה ומצטיינת תוכנית ההתמחות באורתודונטיה באוניברסיטת תל אביב. ד״ר עידית ברקנא מתמחה בשיטות חדשניות ובלתי נראות ליישור שיניים.