צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

בדיקת רופא ליישור שיניים – שווה לשלם על זה

ראשי / בדיקת רופא ליישור שיניים – שווה לשלם על זה
בדיקה ליישור שיניים


בין אם אתם לוקחים את הילד לפגישה הראשונה שלו עם האורטודנטית, או שאתם מבוגרים שדחו את היום הזה עוד ועוד עד שהבנתם שחייבים לעשות את זה – הפעם הראשונה שאתם מגיעים לבצע בדיקה ליישור שיניים יכולה להיות מאיימת.

 

רופאי שיניים רבים מנסים להמתיק את הגלולה בכך שמציעים לכם בדיקה ליישור שיניים ללא תשלום. אבל למרות שההצעה הזו נראית מפתה, למעשה היא איננה תורמת לטיפול שלכם ועלולה להביא אתכם לבחור ברופא שאיננו מתאים לכם, להתחיל טיפול מוקדם מדי, ולעלות לכם יותר בסופו של יום.

 

אל תתפשרו על מקצועיות – כבר בשלב הבדיקה הראשונית

יישור שיניים הוא תהליך איטי וארוך שדורש מומחיות גבוהה מצד הרופא המבצע אותו.

זו גם הסיבה שלפני שתתחילו בטיפול עצמו, תתבקשו לבצע צילומים מקדימים מסוגים שונים וסריקות של השיניים ולפי הצורך תופנו לבדיקות שונות טרם התחלת תהליך יישור השיניים.

 

כדאי מאוד להקשיב להמלצות האורטודנט ולבצע את כל הבדיקות הנדרשות, זאת על מנת לקבל תמונת מצב מקיפה ולאפשר אבחון מקצועי ויסודי.

 

אילו הליכים עשויה האורטודנטית לבקש לבצע עוד לפני תחילת הטיפול ליישור שיניים?

 

בריאות החניכיים

לפני שתתחילו בתהליך יישור השיניים חלל הפה צריך להיות נקי, כלומר השליטה של המטופל בתהליך השמירה על ההיגיינה האורלית צריכה להיות מצוינת.

 

אם בבדיקה נראה שההיגיינה האורלית אינה מיטבית ויש דלקת חניכיים יופנה המטופל לשיננית לניקוי ולחיזוק הרגלי הצחצוח, כך גם במהלך הטיפול עצמו מופנים המטופלים לשיננית לניקוי וייצוב הרגלי הצחצוח והניקיון השוטפים.

 

מטופלים מעל גיל 18 אשר מעוניינים לבצע יישור שיניים למבוגרים, יופנו בנוסף גם לרופא מומחה לחניכיים על מנת לאשר את התחלת הטיפול האורטודונטי.

 

בריאות השיניים

חשוב לסיים את כל הטיפולים המשמרים לפני התחלת תהליך יישור השיניים, כלומר יש לטפל בכל מוקדי העששת על ידי ביצוע סתימות או טיפולי שורש, לסיים מבנים וכתרים זמניים, עקירות לפי הצורך.

 

כמובן שאם בעיות יצוצו במהלך הטיפול האורטודנטי המטופל יופנה לרופא שיניים לטיפול.

 

בשורה התחתונה, טיפול אורטודנטי מתבסס על שיניים תקינות ודורש תחזוקה מיטבית של השיניים.

 

בדיקה והתאמה של גשר

יישור שיניים דורש משמעת עצמית

 

אבחון ובניית תוכנית טיפול

בדיקה ליישור שיניים אצל האורטודנטית משמשת להעריך את מצבכם הבריאותי הכללי, את מצב השיניים, הבעיה הסגרית, הצרכים האסתטיים ועוד.

 

זו ההזדמנות של הרופא להכיר את המצב ההתחלתי של השיניים ועמדת הלסתות. הפגישה הזו היא רק תחילת התהליך והיא לבדה איננה מספיקה.

 

יש צורך בבדיקות נוספות  כמו צילומים, צילומי רנטגן וסריקות של השיניים. השלבים האלה קריטיים כדי לתת לכם תמונה שלמה ומקיפה לגבי סוג הטיפול שמתאים לכם, כמה זמן יימשך, מה שיטת הטיפול המתאימה ביותר ואיך אתם צפויים להיראות בסופו.

 

תנו לעצמכם הזדמנות להתלבט

בדיקה ללא תשלום ליישור שיניים היא סוג של התחייבות בלתי מפורשת שאתם נותנים להמשיך את הטיפול אצל הרופא שבדק ללא עלות ולא לצאת לחפש רופאים נוספים. זאת בניגוד לאינטרס שלכם לקבל מספר חוות דעת והצעות לתוכניות טיפוליות לפני שתחליטו.

 

זכרו שיישור שיניים הוא תהליך מורכב, וישנה יותר מדרך אחת לגשת לכל בעיה.

 

יישור שקוף - עידית ברקנא

יש יותר מדרך אחת לשיניים ישרות

 

לא מתפשרים, משווים ובוחנים את החלופה הטובה ביותר

לסיכום, בדיקה רצינית, מקצועית ויסודית לגבי הצורך בתהליך יישור שיניים ובחינת החלופות השונות דורשת הן זמן והן מיומנות גבוהה מצד האורטודנטית. חוות דעת רפואית מקצועית שכזו כרוכה בתשלום.

 

זכרו כי בסופו של יום מדובר בבריאות חלל הפה והשיניים, ותוצאות הטיפול יתבטאו בעתיד הקרוב והרחוק שלכם, אז אל תתפשרו, תיישרו, ורצוי שבחוכמה.

 

מוזמנים לקבוע תור באחת ממרפאות השניים ברחבי הארץ לבדיקה מקיפה ויסודית ליישור שיניים ילדים או מבוגרים, בחירת סוג הטיפול שמתאים לכם ושיטת הטיפול. השאירו פרטים בטופס מטה ונשמח לחזור אליכם בהקדם.

 עידית ברקנא - מומחית ליישור שיניים
ד״ר עידית ברקנא

ד"ר עידית ברקנא מנהלת מחלקת אורתודונטיה בבית החולים שיבא בתל השומר בין השנים 2021-2013.
ד"ר ברקנא בוגרת בהצטיינות הפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטה העברית הדסה ומצטיינת תוכנית ההתמחות באורתודונטיה באוניברסיטת תל אביב. ד״ר עידית ברקנא מתמחה בשיטות חדשניות ובלתי נראות ליישור שיניים.