צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

טיפול אורטודנטי בהתאמה אישית

ראשי / טיפול אורטודנטי בהתאמה אישית
טיפול אורטודנטי


ישנו טיפול אורטודנטי מודרני המשלב טכנולוגיות היי-טק חדשניות המאפשרות לייצר תוכנית טיפול הכוללת סמכים ליישור שיניים וחוטים המותאמים אישית לשיני המטופל.

תנועת השיניים בשיטה זו מכוונת לפי תכנון מראש ומאפשרת להגיע לתוצאות מהירות, טובות ומאוד מדויקות.
בשיטה המותאמת אישית ניתן לייצר גם סמכים בוקליים וגם סמכים לינגואליים.

 

טיפול אורטודנטי – סמכים

בסקירה זו אתייחס לסמכים המודבקים בצד החיצוני של השיניים.
בתהליך זה מבוצעת סריקה אינטראורלית של השיניים וקבצי הסריקות מועברים למעבדה.
כמו כן, מועברות התמונות האקסטראורליות והאינטראורליות של המטופל (מעתה ואילך נשתמש במילים פשוטות יותר:) ומומלץ גם לבצע CBCT של שתי הקשתות כדי שניתן יהיה למקם את השורשים ביחס למעטפת הגרמית (תגידו את השמות הללו לרופא השיניים והוא כבר ידע להפנות אתכם).

 

בשלב הבא מבוצעת תוכנית טיפול שניתנת להדגמה תלת מימדית ומאפשרת למקם באופן מדויק את השיניים בכל המימדים עד לקבלת התוצאה הסופית הטובה והמדויקת ביותר.

התוכנה מאפשרת השוואה בין המצב ההתחלתי למצב הסופי, מאפשרת את השליטה שלנו במידת הרחבת הקשת תוך התחשבות במעטפת הגרמית. בנוסף, מאפשרת לבחון את כל המגעים הסגריים בסיום טיפול ולשנותם לפי הצורך עד לקבלת סגר מושלם (שהפה שלך ייסגר בצורה הרמטית ואסתטית), מאפשרת לראות את תמונות פנים חלל הפה לצד תמונות הפנים ולצד צילומי הרנטגן.

 

לפי העמדת השיניים הסופית מיוצרים סמכים אישיים עבור כל שן ושן. כמו כן, מיוצרות קשתות מותאמות אישית. הסמכים האישיים מגיעים עם מגשיות הדבקה מיוחדות, כך שההדבקה הינה הדבקה בלתי ישירה, דבר שמשפר את הדיוק במיקום הסמכים על גבי השיניים.

 

יתרונות יישור שיניים בשיטת סמכים מותאמים אישית:

  • תכנון טיפול מדויק
  • מיקום הסמכים בעזרת מגשי ההדבקה גורם לדיוק רב יותר בהדבקה על השיניים
  • טיפול יעיל יותר
  • קיצור משך הטיפול

 

חסרונות יישור שיניים בשיטת סמכים מותאמים אישית:

  • עלות טיפול גבוהה יותר
  • זמן המתנה לייצור הסמכים האישיים

 

 

טיפול אורטודנטי – לפני ואחרי

יישור בסמכים מותאמים אישית

יישור שיניים עקומות בסמכים

 

מן הספרות המקצועית:
Weber וחבריו פרסמו בשנת 2013 מחקר המשווה בין טיפול מותאם אישית עם סמכים ננעלים לבין טיפול עם מכשור קונבנציונלי, בכל קבוצה היו 11 מתרפאים עם ליקוי סגר ראשוני דומה.

בשתי הקבוצות נבדקו: משך הטיפול, הצלחת הטיפול על פי מדד אובייקטיבי שנקרא ABO Objective Grading System – בשיטת הערכה זו ניתן ניקוד למדדים סגריים רבים במודלים של סוף טיפול ובסופו של דבר מתקבל ציון משוקלל שמעיד על טיבו של הטיפול.

 

הציון של המקרים שטופלו בשיטת הסמכים המותאמים אישית היה באופן סטטיסטי מובהק טוב יותר מהציון של המקרים שטופלו בשיטה הקונבנציונלית, וכמו כן משך הטיפול הממוצע בשיטת הסמכים המותאמים אישית היה 15 חודשים לעומת סמכים קונבנציונליים (אותם גשרים בשיניים שאתם בוודאי מכירים משכבר הימים) שמשך הטיפול היה בממוצע 23 חודשים.

 

לסיכום, אם באפשרותכם לבצע טיפול אורטודנטי באמצעות סמכים מותאמים אישית, וגם האורטודנט ממליץ לכם על השיטה כחלופה הטובה ביותר, אז כדאי לכם מאוד לבחור באפשרות הזו.

 

תוצאות השיטה מדברות בעד עצמן, זמן התהליך קצר יותר וניתן לחזות את התוצאות כבר בתחילת הטיפול. זכרו כי פתרון המותאם אישית לצרכים שלכם הוא זה שעתיד לתת לכם את התוצאות האיכותיות ביותר.

 עידית ברקנא - מומחית ליישור שיניים
ד״ר עידית ברקנא

ד"ר עידית ברקנא מנהלת מחלקת אורתודונטיה בבית החולים שיבא בתל השומר בין השנים 2021-2013.
ד"ר ברקנא בוגרת בהצטיינות הפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטה העברית הדסה ומצטיינת תוכנית ההתמחות באורתודונטיה באוניברסיטת תל אביב. ד״ר עידית ברקנא מתמחה בשיטות חדשניות ובלתי נראות ליישור שיניים.