צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

אינויזליין – יישור שיניים בלתי נראה

ראשי / אינויזליין – יישור שיניים בלתי נראה
יישור שיניים אינויזליין invisalign


רבים מאיתנו חולמים על שיניים ישרות וחיוך זוהר, אבל חוששים מהתקופה הארוכה שבה נסבול מטיפול יישור השיניים עצמו.

נדמה לנו, אולי, שאם לא עברנו את התקופה המביכה והכואבת הזו בשנות הילדות או ההתבגרות שלנו, אז כנראה שפספסנו את הרכבת ובבגרותנו אין דרך פרקטית ואסטטית ליישור השיניים.

 

אולם כיום זה ממש לא המצב: הטכנולוגיה מאפשרת לנו ליישר שיניים בקלות, בנוחות, והכי חשוב: בצורה אסתטית.

אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת היא בעזרת קשתיות שקופות.

 

מהו יישור שיניים בשיטת הקשתיות השקופות- אינויזליין?

בניגוד לטיפול יישור השיניים הקלאסי, שיטת יישור שיניים עם קשתיות שקופות, אינויזליין, לא מתבצעת על ידי הדבקת "גשר" ממתכת הנדבק לכל שן ושן והשיניים כולן מחוברות ביניהן בחוט מתכת.

 

במקום זאת, יישור השיניים נעשה על ידי  קשתיות שקופות בהתאמה אישית עבור כל מטופל, קשתיתו אלו מתלבשת על השיניים כולן בצורה מדויקת, כך שאיננן נראות לעין, לא מפריעות לדיבור, לא מפריעות לאכילה משום שבזמן האכילה מסירים את הקשתיות ואפילו מידת הכאב פחותה יותר.

 

 הטיפול מתבצע בארבעה שלבים:

1. סריקה ויצירת תוכנית טיפול

שיטת הטיפול בקשתיות שקופות, אינויזליין, מסתמכת על התאמה מושלמת ברמת הדיוק הגבוהה ביותר למבנה השיניים הקיים שלכם. הטיפול מתחיל בסדרת  צילומים של מערכת השיניים והלסת, כולל צילומי רנטגן וסריקות דיגיטליות של השיניים העליונות והתחתונות.

 

הנתונים המתקבלים מסריקות וצילומים אלה מועברים לתוכנה ייעודית אשר יוצרת הדמיה תלת ממדית ממוחשבת של מבנה השיניים ההתחלתי של המטופל, על סמך המצב ההתחלתי אני יכולה לתכנן את שלבי תוכנית הטיפול המותאמת אישית עבור כל מטופל ומטופל.

 

2. תחילת הטיפול

בסיום תהליך בניית תוכנית הטיפול, הקשתיות ייוצרו בחו״ל ואני אקבל במשלוח סדרה של קשתיות ארוזות בעטיפות סטריליות נפרדות.

 

עם הגעת הקשתיות אני מזמינה את המטופל למסירה.

בפגישת מסירת הקשתיות, אני בודקת את התאמת הקשתיות לשיניים ומוודאה התאמה טובה לשיניים.

 

בחלק מהמקרים כבר בפגישה זו אדביק מאחזים קטנים בצבע של השן על חלק מהשיניים. מאחזים אלו עוזרים הן באחיזה של הקשתיות והן בביצוע התנועות הנדרשות מהשיניים ממצבן ההתחלתי למצבן הסופי והישר. הדבקת המאחזים נעשית על ידי שימוש בתבנית מיוחדת לכך ומותאמת לשיניים במצבן ההתחלתי.

לעיתים הדבקת המאחזים תהיה בפגישה השנייה ולא הראשונה, תלוי בכל מקרה ומקרה.

 

בנוסף בפגישה זו, אני נותנת למטופל את כל ההוראות להתנהלות עם הקשתיות, מוסרת מספר קשתיות שעל המטופל להחליף בעצמו ומעדכנת כל כמה זמן יש לעבור לקשתית הבאה.

 

בדרך כלל החלפה מתבצעת כל שבעה ימים, אך יש מקרים בהם ההחלפה תהיה כל עשרה ימים, כל מקרה לגופו.

כל קשתית בסדרה מייצגת שינוי קל ביותר בצורת השיניים, כך שהלחץ המופעל עליהן הוא תמיד אחיד, עדין, וגורם לאי נוחות מינימלית בלבד.

 

 3. פגישות ביקורת והתקדמות הטיפול

כאמור, מרגע שהתחיל הטיפול – הקשתיות מפעילות לחץ על השיניים שגורם לאט ליישורן, וההחלפה ביניהן נעשית על ידי המטופל עצמו בבית, בלי צורך להיות תלוי ברופא השיניים.

 

הקשתיות הן שקופות ודקות ביותר, כך שהמטופל יכול להמשיך בחייו כרגיל בלי לספוג פגיעה בדיבור, באכילה, וכמובן כמעט ללא פגיעה באסתטיקה של החיוך והפנים. במרבית המקרים המטופל יכול להרכיב את הקשתית בכל סיטואציה מבלי שאנשים אחרים בכלל ישימו לב כי הוא עובר תהליך של טיפול ליישור שיניים.

 

אחת ל-8-10 שבועות ישנן פגישות בקורת על ידי במרפאה. במהלך פגישות אלה אבדוק את התקדמות הטיפול על מנת לוודא שהקשתיות אכן אפקטיביות וכי הטיפול מתקדם ללא תקלות או סיבוכים. בסיום הביקור, אמסור למטופל את הסט החדש של קשתיות, אותן ירכיב לפי הסדר עד פגישת הביקורת הבאה.

 

4.  סיום ושימור

משך הטיפול משתנה בין מטופל למטופל ותלוי בסוג הבעיה, חומרתה, וכמובן ההקפדה על הרכבת הקשתיות השקופות ועל הוראות הרופא המטפל.

 

בסוף תקופת הטיפול, יחזור המטופל לביקור אחרון על מנת לסכם את הטיפול ולוודא שהגיע לתוצאה הרצויה והמספקת. במהלך הביקור האחרון, יקבל המטופל אמצעי לשמירת המצב. שימור מצב השיניים הסופי חשוב מאוד על מנת לקבע את התוצאה שהושגה ולמנוע תזוזה נוספת של השיניים בחזרה למיקומן וצורתן המקוריים.

 

מטופלת בת 40 עם צפיפות משמעותית בלסת התחתונה וצפיפות קלה בלסת העליונה. טופלה עם קשתיות שקופות של חברת אינויזליין. ניתן לראות הדמיה של חברת Invisalign אשר מציגה תחזית כיצד יראו השיניים בסיום הטיפול. לאחר 11 חודשים ניתן לראות את תוצאות הטיפול אצל האורתודונטית המומחית, ד"ר עידית ברקנא:

אינויזליין לפני ואחרי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

מה הם היתרונות של יישור שיניים בשיטת אינויזליין?

מרבית המטופלים שמבקשים להתחיל טיפול הם כאלו שמחפשים דרך להתמודד עם האתגר האסתטי והתדמיתי של יישור שיניים בגיל מבוגר. אולם מדובר בשיטה יעילה ואפקטיבית ביותר, הכוללת מספר לא מבוטל של יתרונות נוספים:

  • טיפול יעיל וממוקד במיוחד. מאחר והקשתיות מעוצבות בעזרת הדמיית מחשב, הן מסוגלות לשלוט בלחץ שמופעל על כל שן באופן אינדיבידואלי ולמקם אותה בדיוק במקום הרצוי.
  • בניגוד לגשר המודבק לשיניים, הקשתיות נשלפות בקלות ולא מפריעות לצחצח שיניים כך שהיכולת של המטופל לשמור על היגיינה אורלית נאותה בזמן הטיפול טובה לאין ערוך בהשוואה לטיפול עם מכשור מודבק שמקשה מאוד על ניקוי השיניים ומוביל לא פעם להתפתחות של דלקת חניכיים עקב חוסר היכולת לנקות כמו שצריך.
  • בזמן טיפול עם קשתיות שקופות אין מגבלות מבחינת אוכל שהרי בזמן האוכל מסירים את הקשתיות.
  • הקשתיות נוחות יותר מגשר קונבנציונלי לשיניים, הן מפעילות בכל רגע רק את רמת הלחץ המדויקת הנחוצה ליישור כל שן ולכן הטיפול הרבה פחות מכאיב ומפריע עבור המטופל.
  • יישור שיניים מהיר יותר משיטות קונבנציונליות ומספק תוצאות מרשימות במיוחד.
  • טכנולוגיה המאפשרת הדמיה תלת ממדית בה ניתן לחזות מראש את תוצאת הטיפול .

כיצד פועלת שיטת יישור השיניים עם אינויזליין?

יישור שיניים בשיטת הקשתיות השקופות, אינויזליין, פועל באמצעות הפעלת לחץ פיזי מתון על השיניים בעזרת קשתיות שקופות המותאמות אישית. הקשתיות מיוצרות באופן ממוחשב בטכנולוגיה מתקדמת בהתאם למצב הפה של המטופל ומאפשרות הזזה של כל שן בנפרד.

 

כל מטופל מקבל סדרת קשתיות שעליו להחליף בהתאם להתקדמות הטיפול. כל החלפת קשתית בעצם מזיזה עוד קצת את השיניים ולאחר הרכבת כל הקשתיות בסדרה הטיפול מסתיים.

 

 

כמה עולה יישור שיניים בשיטת הקשתיות השקופות- אינויזליין?

מחיר יישור שיניים בשיטת הקשתיות השקופות, אינויזליין, תלוי במידה רבה במצב הפה של המטופל: מורכבות המקרה ומשך טיפול צפוי. ניתן לקבוע כי הטיפול בשיטה זו יהיה זהה או מעט גבוה יותר מטיפול אורתודנטי רגיל בשל העלויות הגבוהות של ייצור הקשתיות והתאמתם האישית לכל מטופל. לצד זה, חשוב לזכור את היתרונות של השיטה.

 

מה משך הטיפול בשיטת הקשתיות השקופות- אינויזליין?

משך הטיפול כמו בשיטות טיפול אורתודנטיות אחרות, קשור במורכבות המקרה. זמן הטיפול עשוי לנוע במספר חודשים ועד לשנתיים. ניתן להעריך את משך הזמן לאחר בניית תוכנית הטיפול.

 

האם יישור שיניים עם קשתיות שקופות כואב?

יישור שיניים עם קשתיות שקופות, אינויזליין, אינו כואב בשל הלחץ המתון על השיניים ובזכות ההדרגתיות של השיטה (בכל שבוע בערך מחליפים קשתית). ישנם מטופלים החווים לחץ קל בימים הראשונים, דבר שכיח ונורמלי.

יישור שיניים עושים אצל אורטודונט מומחה

אמנם שיטת יישור שיניים עם קשתיות שקופות הפכה לשיטה נפוצה מאוד בעולם בכלל ובישראל בפרט, אך עם זאת חשוב להבין כי לא כל רופא שיניים המבצע יישורי שיניים הוא אורתודונט מומחה שהתמחה בנושא.

 

אורתודונט מומחה הוא מי שלמד את רזי המקצוע במשך מספר שנים ועבר בהצלחה את בחינות המומחיות ביישור שינים והוסמך לכך על ידי משרד הבריאות. לרופא שיניים מומחה יש ערך רב עבור קהל המטופלים, הן בדיוק הטיפול, הן בתוצאות והן בהבנה טובה יותר של המקרה ושל ההשפעות העתידיות של כל משתנה בתהליך.

 

לסיכום, שיטת יישור שיניים עם קשתיות שקופות מביאה איתה בשורה משמחת לקהל המתעניינים ביישור שיניים. היתרונות של השיטה הופכות אותה לנפוצה יותר ויותר אצל מבוגרים וגם אצל ילדים. אם גם אתם מתעניינים ביישור שיניים, פנו אלינו ונשמח לייעץ לכם.עידית ברקנא - מומחית ליישור שיניים
ד״ר עידית ברקנא

ד"ר עידית ברקנא מנהלת מחלקת אורתודונטיה בבית החולים שיבא בתל השומר בין השנים 2021-2013.
ד"ר ברקנא בוגרת בהצטיינות הפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטה העברית הדסה ומצטיינת תוכנית ההתמחות באורתודונטיה באוניברסיטת תל אביב. ד״ר עידית ברקנא מתמחה בשיטות חדשניות ובלתי נראות ליישור שיניים.