צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

יישור שיניים לילדים

ראשי / יישור שיניים לילדים

יישור שיניים לילדים מצריך סבלנות, וישנה חשיבות רבה לביצוע מדויק ומקצועי.

 

משך הטיפול אורך בין 9 חודשים לכ- שנתיים, כאשר הממוצע הינו כשנה וחצי וזה כמובן תלוי במקרה ובדרגת הקושי.

 

בסיום הטיפול מבוצע קיבוע של התוצאה – על ידי קיבוע קבוע או נייד. בהתאם למקרה מחליטים איזה קיבוע הוא המתאים ביותר. מומלץ מאוד לבחור רופא שיניים אשר ברשותו הידע המתאים והניסיון לביצוע הפרוצדורה המורכבת.

 

תהליך יישור שיניים לילדים

בשלב ראשון בדיקה קלינית והחלטה לגבי נחיצות ועיתוי הטיפול.

 

במידה ומתקבלת החלטה על ידי מומחה ליישור שיניים כי יש צורך לטפל והעיתוי מתאים, המטופל או המטופלת מופנה לסט של צילומים שעוזרים בתהליך האבחנה ובאיסוף הנתונים, וזאת על מנת שיהיה ניתן לגבש את תוכנית הטיפול המתאימה ביותר.

 

לאחר מכן מוצגת התוכנית הטיפולית ליישור השיניים, יש לבחור את שיטת הטיפול: אמצעי הטיפול בילדים מגוונים ויכולים להיות על ידי הדבקת סמכים על השיניים או על ידי קשתיות שקופות. במרבית המקרים בהם יש צורך בטיפול מוקדם לא יהיה זה הטיפול הבלעדי והסופי, שכן יהיה צורך בטיפול שלב שני אשר יתבצע בתום החלפתם של שיני החלב.

 

 שיטות טיפול יישור שיניים לילדים

  • יישור שיניים לילדים בעזרת קשתיות שקופות – אינויזליין – כיום בני נוער רבים שזקוקים ליישור שיניים, לא מעוניינים ביישור שיניים עם גשר הנראה לעין אלא מעוניינים ביישור שיניים בלתי נראה.

בעידן הצילומים העצמיים (סלפי) וחשיבות המראה החיצוני גם בזמן יישור שיניים רבים מהם לא מעוניינים להראות עם "גשר" מתכת על השיניים.

 

אז מה עושים, והאם יש פתרון שיהיה גם פרקטי וגם אסתטי לילדים? התשובה היא בהחלט כן. ניתן כיום לעשות יישור שיניים לילדים עם קשתיות שקופות, אינויזליין. את הקשתיות יש להרכיב בין 18-20 שעות ביממה, להוציא בזמן האוכל ובזמן צחצוח השיניים.

 

מעבר ליתרון האסתטי הבולט ניתן כך גם לשמור בצורה מירבית ומיטבית על ההיגיינה האורלית ולצחצח שיניים כמו שצריך וללא כל הפרעה.

ניתן כיום לפתור את כל הבעיות האורתודונטיות לדוגמת: צפיפות, משנן מרווח, בליטות של שיניים וכדומה בעזרת טיפול עם קשתיות שקופות.

 

בנוסף, קשתיות שקופות מאפשרות לטפל בבעיות של לסת עליונה בולטת קדימה ולסת תחתונה אחורית על ידי קידום הלסת התחתונה בעזרת מנגנון מיוחד שמורכב על הקשתיות ומאפשר שינוי בעמדת הלסתות וצמצום המרחק בין הלסת העליונה ללסת התחתונה.

 

  • יישור שיניים עם גשר ממתכת (סמכים) – כמובן שניתן לבצע יישור שיניים לילדים גם בשיטה המסורתית עם מכשור קבוע המודבק על השיניים, גשר ממתכת, יישור השיניים מתבצע על ידי הפעלת כוחות שנוצרים מהחוט שעובר בין בגשר (בעגה המקצועית קוראים לזה סמכים מתכתיים).

איך מתבצע יישור שיניים בעזרת גשר?

 

בשיטה זו המתיחה נעשית על ידי בלבד ולא על ידי המטופל ועליו להגיע אליי אחת ל 6-8 שבועות לצורך מתיחה, כלומר החלפת החוט שעובר בין הסמכים, וכך נוצר הכוח שגורם לתזוזות השיניים.

 

חסרונות השיטה: הקושי בשיטה של יישור שיניים עם גשר הינו שמירה על היגיינת השיניים משום שיש מכשור המודבק לשיניים.

 

יש קושי משמעותי בשמירה על ניקיון השיניים דבר שיכול להביא לדלקות חניכיים וכתמים על השיניים.

 

מצד שני בשיטה זו יש פחות צורך בשיתוף פעולה של המטופל.

 

מתי עושים יישור שיניים מלא לילדים?

 

יישור שיניים לילדים מתבצע בדרך כלל לאחר סיום החלפת המשנן הנשיר. כלומר, לאחר ששיני החלב נשרו ושיניים קבועות הופיעו במקומן.

 

כאמור, הסיבות ליישור שיניים בילדים מגוונות וכוללות לדוגמא: אסתטיקה לקויה, צפיפות שיניים, עמדת לסתות לא תקינה, מרווחים בין השיניים ועוד.

 

יש לבחון כל מקרה לגופו ופנייה לאורתודנט בגיל צעיר יכול למנוע בעיות עתידיות מורכבות יותר.

מומלץ מאוד לבצע בדיקה מקיפה אצל רופא שיניים מומחה ליישור שיניים (כלומר לגשת למומחה ליישור שיניים ולסתות, אשר הוא בעל רישיון מטעם משרד הבריאות ועבר הסמכה נוספת מלבד היותו רופא שיניים).

 

לאחר הבדיקה המקיפה יספק הרופא את המלצותיו ותוכניות הטיפול השונות.

 

ד"ר עידית ברקנא – מומחית ליישור שיניים לילדים

עם ניסיון של מעל ל-15 שנים אני יכולה לומר בפה מלא שכאשר מבצעים יישור שיניים לילדים תוך הקפדה אישית על כל פרט ופרט, עם סטנדרטים גבוהים ופרוטוקול עבודה שלא מתפשר על אף פרט ניתן להגיע לתוצאה הטובה ביותר.

 

אני רואה חשיבות רבה בביצוע הטיפול לילדים, כבר מהשלבים הראשונים לחייהם, על מנת לסייע להם ככל הניתן לחזק את הדימוי העצמי ולזכות בכרטיס ביקור שישרת אותם בכל שלבי חייהם. מוזמנים לקבוע בדיקה מקיפה ויסודית אצל ד"ר עידית ברקנא, הבדיקה בתשלום וזאת על מנת להקצות לכם את הזמן הדרוש ולספק לכם אבחנה אובייקטיבית.

 

ככלל, כדאי לכם מאוד לשלם על בדיקה יסודית לפני שאתם מתחייבים לטפל אצל רופא שיניים, זאת על מנת לאפשר לכם להשוות את זה עם המלצות של רופאי שיניים אחרים ללא הצורך בתחושת אי נעימות.

תוצאות טיפול

שיניים בולטות לפני ואחרי
תוצאות תהליך של יישור שיניים עקומות לילדה בת 12, אשר סבלה מצפיפות של שיניים וחוסר מקום לנוכחות הניבים העליונים, הטיפול התבצע באמצעות סמכים וללא עקירות כלל.

יישור שיניים עקומות עקב שיניים עליונות ותחתונות צפופות

יישור שיניים עקומות בסמכים
ילדה בת 13 שסבלה משיניים עקומות עקב צפיפות חמורה של השיניים העליונות והתחתונות. הטיפול התבצע ללא עקירות ובעזרת סמכים מתכתיים.
חיוך מושלם לאחר הטיפול
עידית ברקנא - מומחית ליישור שיניים
ד״ר עידית ברקנא

ד"ר עידית ברקנא מנהלת מחלקת אורתודונטיה בבית החולים שיבא בתל השומר בין השנים 2022-2013.
ד"ר ברקנא בוגרת בהצטיינות הפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטה העברית הדסה ומצטיינת תוכנית ההתמחות באורתודונטיה באוניברסיטת תל אביב. ד״ר עידית ברקנא מתמחה בשיטות חדשניות ובלתי נראות ליישור שיניים.