צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

יישור שיניים למבוגרים

ראשי / יישור שיניים למבוגרים

יישור שיניים למבוגרים הפך לטיפול שגרתי אליו פונים יותר ויותר אנשים אשר מעוניינים לשפר את מראה השיניים שלהם.

כיום יש יותר ויותר מבוגרים שפונים לטיפול אורטודנטי בגלל האפשרויות הקיימות לטיפול שכמעט ואינו נראה.


רב המטופלים המבוגרים פונים עקב בעיה אסתטית לדוגמא: שיניים עקומות, צפיפות או רווחים בשיניים.

 

ד"ר עידית ברקנא, אורתודונטית מומחית ליישור שיניים מסבירה על התהליך, האפשרויות הנפוצות וטיפולים מתקדמים.
מודים לכם על הקריאה ומאחלים שיניים בריאות ואסתטיות.

 

יישור שיניים שקוף למבוגרים

אפשרות הטיפול הנפוצה ביותר הינה יישור שיניים בעזרת קשתיות שקופות. קשתיות אלו ניתנות להורדה, אולם המתרפא צריך להרכיבן על השיניים למשך רב שעות היממה ולהורידן רק לצורך אכילה, שתייה או צחצוח שיניים.

 

שימוש בקשתיות שקופות בדרך כלל נח מאוד למתרפאים (מעידים כי כמעט ולא מרגישים בנוכחותן) ולמעשה מתאפשר לבצע טיפול באסתטיקה מקסימלית עקב כך שהפלטות כמעט בלתי נראות למתבונן מהצד.

 

תוכנית הטיפול נעשית באופן ממוחשב על ידי צפי תנועת השיניים, למעשה אני מתכננת את התנועות העתידיות של השיניים ולפי צפי זה מתוכננות קשתיות שיגרמו לתנועה זו. משך לבישת כל קשתית הינו כשבוע ולאחר שבוע זה מחליפים לקשתית הבאה.

 

יישור שיניים למבוגרים באמצעות שיטה זו מאפשרת יישור שיניים אסתטי והיגייני שלא פוגע באיכות החיים של המטופל. 

בסיום הטיפול מבוצע קיבוע של התוצאה על ידי קיבוע קבוע או נייד בהתאם למקרה אני מחליטה איזה קיבוע הוא המתאים ביותר.

יישור שיניים שקוף למבוגרים

יישור שיניים מהיר למבוגרים

הרוב המכריע של האנשים אשר פונים בנוגע לטיפול אורתודונטי מעוניינים בתהליך יישור שיניים מהיר למבוגרים.

 

ישנם טיפולים המאפשרים לבצע יישור שיניים מהיר בזמן המוערך בין 8-10 חודשים, אולם טיפולים אלו דורשים התערבות ניתוחית בחניכיים על מנת להאיץ את הטיפול, וזאת רק פעולת ההכנה בטרם מתחיל תהליך יישור השיניים.

 

יחד עם זאת, יישור שיניים מהיר מאוד הוא פחות דיסקרטי. לכן, בשל אפשרויות הטיפול באמצעות קשתיות שקופות המאפשר קבלת תוצאות מצוינות ודיסקרטיות בטווח זמן של שנה עד שנה וחצי (כמובן שזה תלוי במצב ההתחלתי של חלל הפה) אני ממליצה על השיטה הארוכה יותר, מאחר והיא מאריכה את הטיפול בחודשים ספורים בלבד ודורשת פרטוקול עבודה פחות פולשני.

 

יישור שיניים לפני ניתוח – טיפול אורתוגנטי

ישנם מצבים בהם עמדת הלסתות לקויה ולא ניתן באמצעים אורתודונטיים לפתור את הבעיה, אלא יש צורך בניתוח שמבוצע ע"י כירורג פה ולסת ובו מוזזת לסת אחת או שתי הלסתות לעמדה תקינה.

 

הלסת התחתונה יכולה להיות בעמדה קדמית מידי ואז יש צורך להזיזה אחורה או שהלסת בעמדה אחורית מידי ואז יש צורך להביאה קדימה. כך גם לגבי לסת עליונה. יכולים להיות מצבים שבהם הבעיה נובעת מעמדה לקויה של שתי הלסתות ואז יש צורך בניתוח דו ליסתי שמשנה את עמדת הלסת התחתונה והלסת העליונה.

 

טרם הניתוח מבוצע טיפול אורתודונטי מקדים על מנת לאפשר התאמה מושלמת בין השיניים העליונות והתחתונות לאחר הניתוח. גם לאחר הניתוח יש להמשיך בטיפול האורתודונטי לעוד מספר חודשים על מנת להגיע לסגירת שיניים יציבה וטובה דבר שחשוב ליציבות הטיפול לאורך זמן.

יישור שיניים למבוגרים - מקרה לדוגמה: טיפול באמצעות קשתיות שקופות, המטופלת, בת 28 הגיעה אליי עם צפיפות קשה מאוד בלסת העליונה ובלסת התחתונה. טופלה בשיטת אינויזליין במשך 10 חודשים. תוצאות החיוך לפניכם:

יישור שיניים למבוגרים לפני ואחרי

לסיכום, אף פעם לא מאוחר מדי להתחיל לדאוג לעצמכם ולשפר את מראה השיניים, אשר הן בעלות השפעה ישירה על מראה הפנים. יישור שיניים למבוגרים עושה פלאים לביטחון העצמי, לדימוי וכמובן למראה הזוהר של החיוך (שפעמים רבות נוטים להסתיר עקב הבעיות הקיימות בשיניים).

 

צרו איתנו קשר והגיעו לבדיקה בה נבצע הדמייה כיצד עתיד להיראות חלל הפה בתום הטיפול. כמו כן, נבחן את החלופות השונו ונתאים עבורכם את הטיפול שמתאים לכם!

יישור שיניים למבוגרים
יישור שיניים לבחור בן 27
יישור שיניים למטופל בן 27 לאחר צפיפות קשה תחתונה ובינונית עליונה, טופל בעזרת קשתיות שקופות וללא עקירות.
צפיפות שיניים לפני ואחרי
יישור שיניים בקשתיות - דיסקרטי ועם תוצאות מצוינות.

מטופלים מספרים - המלצות על יישור שיניים למבוגרים

יישור שיניים מהיר למבוגרים
עידית ברקנא - מומחית ליישור שיניים
ד״ר עידית ברקנא

ד"ר עידית ברקנא מנהלת מחלקת אורתודונטיה בבית החולים שיבא בתל השומר בין השנים 2022-2013.
ד"ר ברקנא בוגרת בהצטיינות הפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטה העברית הדסה ומצטיינת תוכנית ההתמחות באורתודונטיה באוניברסיטת תל אביב. ד״ר עידית ברקנא מתמחה בשיטות חדשניות ובלתי נראות ליישור שיניים.