צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

יישוב שיניים באמצעות קשתיות שקופות

ראשי / יישוב שיניים באמצעות קשתיות שקופות
הדרך לחיוך המושלם

יישור שיניים בעזרת קשתיות שקופות, הלא הן קשתיות העוטפות את השיניים, מתבצע לאורך מרבית שעות היממה.

 

מדובר בעצם על יישור שיניים שקוף המתבצע בעזרת פלטה אשר איננה מפריעה לשגרת החיים וכמעט ואינה נראית  (צריך ממש להתאמץ על מנת להבחין בה).

 

מדובר על שיטה חדשנית, יעילה ביותר, ומדויקת מאוד ללא שימוש בסמכים וחוטי מתכת.

 

באמצעות יישור שיניים עם פלטות שקופות תוכלו להמשיך לשמור על שגרת חייכם, להסיר אותן כאשר תרצו לאכול או לצחצח את השיניים, וכל זאת בקלות רבה.

יישור שיניים בלתי נראה

קשתיות שקופות / פלטות שקופות

כיצד מתבצעת השיטה?
קשתיות שקופות היא שיטה ליישור שיניים המתבצעת ללא סמכים (המוכרים בשם גשר לשיניים).

יישור השיניים מתבצע באמצעות פלטות שקופות (קשתיות), אותן קשתיות עוטפות את השיניים. הפלטות הללו ניתנות להורדה, אולם המטופל צריך להרכיב אותן על השיניים במשך מרבית שעות היממה, למעט אכילה, שתייה או צחצוח שיניים (מחזיר אותן אחרי שסיים ולאחר שטיפה קלה).

 

שלבי הכנת הפלטות נעשים בעזרתה של טכנולוגיה ממוחשבת במעבדה הממוקמת בארה"ב. לאחר שמתבצעת סריקה של השיניים נבנה מודל שיניים באופן ממוחשב, ובטכנולוגית תלת מימד. המודל מאפשר הדמייה של הטיפול האורתודונטי. על מודל זה אני  מתכננת את תזוזות השיניים עד להגעה לתוצאה הסופית והרצויה. לפי תוכנית זו יוכנו מספר קשתיות, כאשר כל סט מותאם לשלבים השונים של הטיפול.

סרטון הסבר כיצד פועלת שיטת קשתיות שקופות ליישור השיניים

מה הם היתרונות והחסרונות של קשתיות שקופות?

  • קלות לתפעול ונוחות לשימוש – ניתן להרכיב ולהסיר את הקשתיות השקופות בקלות וללא מאמץ.
  • מראה אסטטי ותהליך דסקרטי – בגלל היותן קשתיות שקופות כמעט ולא ניתן להבחין בהן.
  • שמירה על היגיינת הפה – הקשתיות השקופות ניתנות להסרה בקלות ומאפשרות צחצוח שיניים יסודי וקל.
  • הדמיית תוצאות טיפול – עוד בטרם מתחילים בטיפול ניתן לחזות בהדמייה המציגה איך עתידות להיראות השיניים בסוף התהליך.
  • תהליך יישור שיניים המתבצע ללא מתכות וללא אביזרים בולטים.
  • הגבלות אכילה – אין! אפשר לאכול הכל, פשוט מסירים את הפלטה ומרכיבים אותה בסיום הארוחה.
  • שימוש בטכנולוגיה מתקדמת ומדוייקת – בעזרת סריקה ממוחשבת נבנה מודל תלת מימד המאפשר תכנון מדוייק ויעיל של מהלך הטיפול.

לצד היתרונות יש כמובן גם חסרונות, כאשר הבולט שבהן הוא הצורך בשיתוף פעולה קפדני מצד המתרפא, אשר נדרש להרכיב את הפלטות באופן רצוף.

השיטה אמנם מתאימה לטיפול בחלק גדול של ליקויי הסגר אך יש להתייעץ עם אורטודונט מומחה על מנת לוודא האם שיטה זו אכן מתאימה גם לך (ישנם מקרים יוצאים מן הכלל ולכן יש לבחון כל מקרה לגופו).

 

טיפול זה דורש מיומנות גבוהה של האורתודונט מבחינת התכנון והביצוע ולכן חשוב להקפיד שהטיפול יבוצע על ידי אורטודונט מומחה.

חשוב להדגיש שבמהלך הטיפול נדרש לעיתים רופא השיניים להדביק מעין מאחזים ATTACHMENTS הנראים כ- "בועיות" קטנות המסייעות לייצובתה של הפלטה על גבי השיניים ולצורך הבטחה כי התנועה שתוכננה- אכן תתבצע במדויק.

קשתיות שקופות מחיר

מחיר של יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות מעט גבוה יותר מטיפול אורטודונטי רגיל, עקב העלות הגבוהה של המכשיר וההכנה המעבדתית הנדרשת באופן אינדיבידואלי לכל מתרפא. יחד עם זאת, ניתן לומר בפה מלא כי בהחלט יש תמורה. רובם המכריע של המטופלים מדווח על תוצאות מצוינות ורמה גבוהה של שביעות רצון מהטיפול.

המלצות מטופלים בשיטת פלטות שקופות ליישור שיניים

אלעד ילין
אלעד יליןביצע יישור שיניים בעזרת פלטות שקופות
קרא עוד
שנים רבות דחיתי את ההחלטה לבצע יישור שיניים, מכיוון שפחדתי מהתגובות של אנשים בעבודה ובסביבה הקרובה. כאשר נחשפתי לשיטה של יישור שינים שקוף (בעזרת קשתיות שקופות) החלטתי שאני סוף כל סוף הולך על זה, וזאת אחת ההחלטות הטובות שקיבלתי בחיים. כמובן שלצורך ביצוע פרוצדורה כל-כך משמעותית עבורי חיפשתי את הטובה ביותר וכך הגעתי אל ד"ר עידית ברקנא – רופאת שיניים מומחית ליישור שיניים. לאורך כל תוכנית הטיפולים ידעתי שאני בידיים הטובות והבטוחות ביותר והתוצאות לא איחרו להגיע. כיום, אני שנה וחצי אחרי הטיפול ואני לא מפסיק לקבל מחמאות על השיניים שלי. אני ממליץ לכל מי שהביטחון העצמי שלו פגוע וכל מי שחושש לחייך לגשת לבדיקה אצל עידית, משם ההחלטה כבר תהיה לכם קלה.
נעמה גורביץ'
נעמה גורביץ'יישור שיניים שקוף זה מה שהייתי צריכה
קרא עוד
רק מי שמסתובב עם החשש התמידי לפתוח את הפה ולחייך יכול להזדהות עם הלבטים הארוכים שעוברים ועם התחושות הקשות. למזלי כל זה השתנה אחרי שקיבלתי המלצה על ד"ר עידית ברקנא. עידית הזמינה אותי לבדיקת אבחון ראשונית ולאחר לבטים משותפים החלטנו על יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות. לאורך כל שלבי הטיפול הרגשתי בטוחה למדי, התהליך היה דיסקרטי (כמעט אף אחד לא ידע שאני מבצעת יישור שיניים) והתוצאות היו מצוינות. אני רוצה לציין לטובה את עידית, האישיות שלה וידי הזהב שלה, מומלצת בחום!

יתרונות של יישור שיניים שקוף

עידית ברקנא - מומחית ליישור שיניים
ד״ר עידית ברקנא

ד"ר עידית ברקנא מנהלת מחלקת אורתודונטיה בבית החולים שיבא בתל השומר בין השנים 2021-2013.
ד"ר ברקנא בוגרת בהצטיינות הפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטה העברית הדסה ומצטיינת תוכנית ההתמחות באורתודונטיה באוניברסיטת תל אביב. ד״ר עידית ברקנא מתמחה בשיטות חדשניות ובלתי נראות ליישור שיניים.